Marta Jagusztyn do Chin przyjechała w 1999 roku na stypendium językowe. Po półtorarocznej nauce języka na uniwersytecie w prowincji Anhui uznała, iż nie rozumie jeszcze Chin wystarczająco dobrze i postanowiła pomieszkać tam jeszcze czas jakiś. Państwo Środka od środka Marta próbuje zgłębić do dziś. Mieszka w Pekinie, gdzie pracuje dla organizacji pozarządowych i programów pomocowych. Marta najchętniej podróżuje po Chinach, w mało uczęszczane przez turystów miejsca. Tym, co ceni w podróżach najbardziej, jest możliwość nawiązania znajomości z miejscowymi ludźmi.
Grzegorz Jakacki po raz pierwszy przyjechał do Chin w roku 1998, a od roku 2001 mieszka w Pekinie. Z wielką przyjemnością podróżuje po Chinach, by potem mądrzyć się na temat współczesnego chińskiego społeczeństwa. Bardzo ceni sobie chińska kuchnię, której rozkoszom oddaje się w lokalach o bardzo zróżnicowanych renomach, kierując się tylko jedną zasadą: w Azji nigdy nie zaglądaj do kuchni. Grzegorz Jakacki nie zjeździł może tylu chińskich prowincji, co Marta Jagusztyn, ale czy to w życiu takie wazne?
(C) Copyright by StaryHutong.com, 2003. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. Foto: Grzegorz Całkowski, Marta Jagusztyn, Grzegorz Jakacki, Mariusz Procner, Archiwum. Kaligrafia: Wang Ziduan.Stary hutong * pekin: kuchnia historia wspolczesnosc * wyprawy: foto rady zapiski * ludzie: kontakt
Informacje na temat prywatności internautów
(C) Copyright 2003-2004 StaryHutong.com, wszelkie prawa zastrzeżone.
webmajster
Pośród trzech osób zawsze znajdziesz nauczyciela
Strona o niestandardowym podróżowaniu po Chinach.